top of page

Fatmanur Bilgin

DSC_5974a.jpg

Fatmanur Bilgin

Dengeye Dönüş

Fatma Nur Bilgin, beden rehabilitasyonunu kişisel dönüşümün adımı olarak görüyor ve bir bütün olarak beden-zihin-ruh dengesini hedefliyor. Beden rehabilitasyonunda Pilates, Dorn-Breuss egzersizsi ve KranyoSakral egzersiz tekniklerini kullanıyor ve 2007’den beri bu alanda aktif olarak çalışıyor. Kas-iskelet sistemi ve bağ dokusu rehabilitasyonu olarak ele aldığı Pilates’i hamilelerden engellilere, spor ve dans sakatlanmalarından çocuklara geniş bir yelpazede geliştirdiği İyileştirici ve Dönüştürücü Egzersiz Metodu‘nun temeli olarak uyguluyor.

 

Pilates üzerine Michael King, Elizabeth Larkam, egzersizst Anna Maria Vitali, fizyoegzersizst Alexander Bohlander, profesör Karen Clippinger, egzersizst Nora St John gibi hocaların ve Kinesis UK Anatomy Trains’in ileri seviye programlarını tamamladı. İngiltere’de bir yıl kadavra ve fasyal sistemler eğitimi aldı. Alan Herdman ile üç yıl yakın çalışmada bulundu ve İstanbul’da eğitimlerini organize etti.

 

Bilinçaltı blokajlarının çözülmesinde Regresyon Terapisi pratiklerini, travmalar sonucu sinir sisteminde biriken gerilimlerin çözülmesinde Somatik Deneyimleme pratiklerini kullanıyor. Psiko-biyolojik egzersiz eğitimlerini Doç. Dr. Hanna Nita Scherler, Prof. Dr. Ursula Fürstenwald, Prof. Dr. Sonia Gomes, egzersizst Ariel Giarretto ve Reşat Güner – Tülin Etyemez Schimberg’den aldı.

 

Holistik şifa yolunda ailesinden gelen şifa geleneğini 6 yaşından beri sürdürüyor ve ailesinden aktarılan bilgilerin yanında, V.A. Petrov’un yaygınlaştırdığı kadim Kozmik Enerji Terapisi tekniklerini de uyguluyor.

 

Eğitim fakültesi mezunudur, bekar ve bir çocuk annesidir. Pek çok sosyal sorumluluk projesinde aktif rol almaya devam ediyor. Down Sendromu, Otizm, Kanser Rahatsızlığı, Multipl Skleroz (MS), Vertigo Rahatsızlığı ve Hamilelik konularında Pilates atölyeleri veriyor

bottom of page