top of page

Derin sessizlikte duyulmak üzerine;


Yaşadığın fiziksel veya psikolojik travmadan sonra, neye ihtiyacın olduğunu bilmiyor olabilirsin.


Diğer taraftan Duyulmaya, Görülmeye, Desteklenmeye ihtiyacın olduğunu hissedebilirsin. Zaman zaman kendinle İlişki kurmayı bilmiyor olabilirsin… "İçimde küçük bir parca var içime dönmek ve temas etmek isteyen." Ama biliyorum ki;


Yaralar iyileşebiliyor. Topraklanmış köklere sahip olan ağaçlar güçlüdür ve kendilerini onarabilirler. Kökleriyle topraktan beslenir ve güçlenerek büyürler. Topraklanma aynı zamanda ağacın esnek olmasını ve kendini onarabilme yeteneğine sahip olmasını da sağlar; böylece ağaç köklerinden kopmadan, kökünden sökülmeden değişim rüzgarlarına kendini bırakarak bu rüzgarlara ayak uydurabilir. Sen de yapabilirsin, senin de hikayen çok özel.

Zihnimiz fazla çalışır, nedenler bulmak için geçmişi tarar, gelecekten korkar. Bazen derin çaresizlik ve korku hissederiz. Bu sinyaller, beden eylem sürecini tamamlayana kadar bitmez. Her defasında küçük bir adım atın, kendinizi kucaklayın, kendinize izin verin.


Şefkate alan açın. Bu alan senin için! Sen de hikayen de çok özel.


Duyulduğunu hissetmek, sinir sistemimizin kendini düzenleme kapasitesini arttırarak, kendi içimizde güvenli bir şekilde 'Evde olma, Bedende olma' duygusunu güçlendirir.


Peki sen kendin için dinlenme yolculuğun hakkında ne düşünüyorsun?
7 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page